PRESENTING SPONSORS

    saraford175.png    rossiters200.jpg  manateeriver.jpg        encap_full_color_p.jpg

PARKING-Thunder.jpg

Free event parking in Sarasota Memorial Hospital’s South Garage
(corner of  US 41 & Hillview)

UPCOMING EVENTS

Finz Finds “Cruise For Cash” Charity Ride Winners

 $1,000

Jeff Free – Sarasota, FL

$500

Chris Krajic – North Port, FL

John Velez – Palmetto, FL

$200

David Pascale – Bradenton, FL

Charles A. Brown – Sarasota, FL

Karen Caswell – Bradenton, FL

Duane Campbell – Sarasota, FL

Angel Cabrera

$100

Jennifer Jeffers – Sarasota, FL

Jill Yearego

Thomas J. Smilowski – Port Charlotte, FL

Allen Quimby – Pewaukee, FL

Kimberly Handley – Bradenton, FL

Darryl R. Brown Sr. – Port Charlotte, FL

Brian Faber – Milwaukee, WI

Ted Laurent – Port Charlotte, FL

Ray Danielski – Madison Heights, MI

Don Jackson – Bradenton, FL

 

 

Congratulations to all the winners of the Thunder By The bay Bike Show

  1. Vintage Harley-Davidson Class

First Place – Phil Hines

Second Place – Ken Pilat – Sarasota, FL

 American Made Class

First Place – Steve Tilley – Norwalk, OH

Second Place – Larry Brotherton – Sarasota, FL

Harley-Davidson “Sportster Buell” Class

First Place – Cheryl Martiner – Bradenton, FL

Second Place – Rodney Lyman – Bradenton, FL

Harley- Davidson “Dresser” Class

First Place – Matt Jacobson – Lehigh Acres, FL

Second Place – Ed Atkin – Sarasota, FL

Harley-Davidson “Custom” Dresser Class

First Place – Jacob Lay – Palmetto, FL

Second Place – Ryan Kovarik – Venice, FL

Harley-Davidson “Sport Cruiser” Class

First Place – Jay & Daniel Albrecht – Bradenton, FL

Second Place – Todd Webber – Nokomis, FL

Harley-Davidson “Custom Sport Cruiser” Class

First Place – Frank Kwiatkowski – North Port, FL

Second Place – Keith & Judy Crawford – Sarasota, FL

Rat Rod

First Place – Erwin Seles – Valrico, FL

Second Place – Freddy Grayson – Bradenton, FL

Backyard Builds Class

First Place – Tim Firstenberger – Sarasota, FL

Second Place – Daniel Boyce – Sarasota, FL

Custom Class

First Place – Ernie Luke

Second Place – Rob Skrzypkowski – Sarasota, FL

Metric “Cruiser” Class

First Place – Tommy Maier – Tampa, FL

Second Place – Greg Foresi – Venice, FL

Metric “Touring” Class

First Place – Ed Dohety – Venice, FL

Second Place – Ian Pelham – Bradenton, FL

Metric “Sport Bike” Class

First Place – Sonny Babait – Lakewood Ranch, FL

Second Place – Craig Bolstridge – Sarasota, FL

Vintage Motorcycle Class (Non-HD)

First Place – Dennis Kee – Englewood, FL

Second Place – Sandy Cohen – Sarasota, FL

Café Class

First Place – Tim Pialem

Second Place – Jeff Emery – Englewood, FL

Metric “Mini’s” Class

First Place – Randy Manzenberger – Palmetto, FL

Second Place – Daniel Best – North Port, FL

      T.  Three Wheel Class

            First Place – Louie Napoli – Tampa, FL

            Second Place – Kip Fullen – Fort Myers, FL
            Best In Show

            Jacob Lay – Palmetto, FL